Nowoczesne paszowozy znacząco ułatwiają prawidłowe skarmianie stada, co przekłada się bezpośrednio na jakość mleka. Warto dowiedzieć się, jakie są najbardziej znane marki paszowozów i co oferują one swoim klientom. Zapraszamy do lektury!

Paszowozy Blattin

Firma Blattin dostarcza na rynek wiele różnych modeli paszowozów z możliwością doposażenia ich w dodatkowe akcesoria. Blattin oferuje paszowozy z pionowym systemem mieszania oraz 2 i 4 ślimakowe systemy poziome. W ofercie znajdują się też urządzenia samojezdne. Hodowcy mogą wybierać między paszowozowami z frezem lub bez freza, o wielkości od 4 do 30 m3. Paszowozy Blattin cechują się doskonałym, szybki rozdrabnianiem i wysoką oszczędnością paliwa.

Paszowozy Intermix

Paszowozy Intermix pozwalają na przygotowanie idealnego TMR w 15 minut. Są produkowane z podzespołów renomowanych firm: przekładnie planetarne Brevini, systemy wagowe LC i układy hydrauliczne Cassappa pochodzą z Włoch. To przekłada się na niskie zapotrzebowanie mocy ciągnika. Paszowozy Intermix cechują się też stosunkowo korzystną ceną w relacji do osiąganych parametrów technicznych. Urządzenia tego producenta są przygotowywany indywidualnie, pod wymiar konkretnej obory.

Paszowozy Tosun

Paszowozy Tosun zapewnią równomierne dostarczanie treści każdemu zwierzęciu. W ofercie firmy dostępne są zarówno urządzenia poziome, jak i pionowe. Paszowozy Tosun zdobyły wielkie uznanie wśród hodowców przede wszystkim ze względu na wysoką wydajność, szybkość przygotowywania pokarmu i ekonomiczne spalanie. Każdy model można dopasować do potrzeb żywieniowych bydła. Pod względem wyposażenia i stylu pracy dorównują konkurencji, jednak charakteryzuje je przy tym dużo korzystniejsza cena. Warto wspomnieć, że paszowozy Tosun są wyjątkowo łatwe w obsłudze.

Paszowozy Seko

Paszowozy Seko nie należą do najtańszych, zyskały sobie jednak opinię niezawodnych. Seko dostarcza na rynek urządzenia ciągane, pionowe samojezdne, pionowe stacjonarne, pionowe ciągane, poziome samojezdne i poziome stacjonarne. O jakości paszowozów Seko może świadczyć to, że ponad 90% produkcji trafia na eksport aż do 60 krajów.

Paszowozy Alima-BIS

Alima-BIS to producent wozów paszowych o dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku krajowym i zagranicznym. Dostarcza on urządzenia swojej marki Evolution. Konstrukcję paszowozów oparto na przemyślanym projekcie oraz nowoczesnych rozwiązaniach. Ślimaki wydajnie mieszają paszę, a TMR osiąga wysoką jakość. Paszowozy Evolution wyposażane są w taśmociągi poprzeczne zapewniające maksymalną bezawaryjność.